Który wynik jest bardziej wartościowy?

Biegacie. Startujecie w zawodach. Na piątkę, na 10 km, w półmaratonach i nawet w maratonach. Osiągacie raz lepsze, raz gorsze wyniki. Jesteście dumni ze swoich życiówek. Ale nie wiecie, który wynik jest bardziej wartościowy? Mam podobnie. Zastanawiam się, czy lepsze 37:02 na 10 km, czy 2:57:17 w maratonie. Pewnie nie ma na to dobrej odpowiedzi, bo zależy to od wielu czynników. Ale…

Po zakończonych w weekend 34. Halowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce dowiedziałem się o istnieniu “IAAF Scoring Tables of Athletics”. Jest to tabela, wedle której osiągnięty wynik możemy przełożyć na punkty. Wśród mężczyzn najbardziej wartościowy rezultat w Belgradzie uzyskał Konrad Bukowiecki – 1239.

Na stronie IAAF łatwo można znaleźć tabele zarówno dla wyników uzyskanych na hali, jak i na otwartym stadionie (czy na atestowanej trasie, w przypadku maratonu, czy biegu na 10 kilometrów – nie mylić z biegiem na 10 000 metrów). Żeby ułatwić Wam zadanie odsyłam Was prosto w docelowe miejsce – klik.

Możecie porównać, który wynik według tabeli IAAF jest “lepszy”, za który otrzymalibyście więcej punktów (pamiętajcie, że wyniki dla pań i panów są prezentowane osobno).

Jak wygląda to u mnie?

DYSTANS CZAS PUNKTY
10 km 00:3702 455
półmaraton 01:21:44 457
maraton 02:57:17 470

Najbliższa szansa na poprawę wyniku już 19 marca w Gdyni.

Pochwalcie się swoimi wynikami ; -)

Foto główne: Paweł Naskrent/Maratomania.pl.

1 Comment

  1. Ania pisze:

    Przydatne informacje, dobry wpis. Dzięki serdeczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.